Przejdź do treści

Kuchenne trendy na rok 2022

Nie da się ukryć, że pandemia wpłynęła na każdą sferę naszego życia. Wpływ ten nie pozostał bez echa również w tematyce naszych wnętrz. Ostatni rok w dużej mierze spędziliśmy w domach. Jakie pomieszczenie było najbardziej przez nas eksploatowane? Na podium staje oczywiście kuchnia.

Wielu z nas zauważyło wady czy też niepraktyczne rozwiązania, których wcześniej nie dostrzegało. Miliony osób zapragnęło radykalnych zmian. Być może również Ty? Zapewne więc posiadasz w tym momencie problem, z którym boryka się większość osób w tej samej sytuacji. A mianowicie... Nie wiesz, na co się zdecydować? Izi. Z pomocą pojawiamy się my!

 

Jakie będą więc trendy kuchenne na rok 2022? W kolejnym roku przede wszystkim stawiać będziemy na funkcjonalność, minimalizm i kreatywność. Praktyczne rozwiązania pomagające w utrzymaniu czystości to must-have tego roku. Wytrzymałe materiały pozwalające na częstą dezynfekcję czy czyszczenie to coś, o czym marzył przez ostatni rok każdy właściciel absorbującego wnętrza. W 2022 roku odchodzi się od matowych wykończeń na rzecz połysku. Szkliwiona płytka jest nie tylko łatwa do czyszczenia. Będzie również odbijać światło w całym pomieszczeniu, dając efektywne rezultaty niezależnie od koloru. Minimalizm, ale nie nuda. Biorąc pod uwagę inflację, minimalizm z pewnością zagości w naszych domach. A tak na poważnie, minimalizm to same plusy. Mniej rzeczy, to mniej sprzątania. Aby jednak nie było zbyt monotonnie, to rok 2022 pełen jest kreatywnych rozwiązań i ciekawych dodatków. W tym roku nie będziemy stronić od wyrazistych tonów czy mieszania stylów.

Pastele vs wyraziste barwy

Jeszcze do niedawna w kuchni królowała biel. Coraz odważniej jednak sięgamy po kolory podczas urządzania naszych wnętrz. Projektanci są jednogłośni: rok 2022 to rok odważnego łączenia barw, często ze sobą kontrastujących.

Nie bójmy się łączyć nawet odcieni znajdujących się po przeciwnej stronie koła kolorów. Projektanci zachęcają do barw inspirowanych szlachetnymi kamieniami. Nadadzą one projektom nutkę luksusu. Coraz częściej stawiać będziemy na głęboką czerń, szmaragd, granat czy rubin. Nierzadko przełamane jasnym, drewnianym blatem, gdyż warto pamiętać, aby stosować je z wyczuciem, żeby nie zdominowały pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że fani bardziej stonowanych barw nie znajdą nic dla siebie, gdyż nadchodzący rok to również rok pasteli. Kolorem roku według projektantów będzie szałwiowy. Większość producentów skłania się w stronę odcieni inspirowanych lasem i naturą.

Powrót do natury

Jeśli już jesteśmy przy naturze. Poprzedni rok przypomniał nam, jak istotna jest w naszym otoczeniu przyroda. Kiedy zostaliśmy zamknięci w domach, przekonaliśmy się o tym, jak ważna jest, chociażby jej namiastka. Mowa oczywiście o roślinności, która sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu kuchni, jaki posiadamy. Prawdziwe kwiaty czy zioła wypełnią świeżością i optymizmem naszą przestrzeń. Ponadto poprawią mikroklimat i oczyszczą powietrze, a więc same plusy. Warto więc pomyśleć w swoim wnętrzu o motywach florystycznych czy tzw. zielonych ścianach. Powrót do natury w 2022 roku objawi się również tym, że materiałem przewodnim będzie ponadczasowe drewno.

Bezuchwytowe szafki

To jeden z większych trendów na rok 2022. Kochają już je nie tylko minimaliści. Nie ma się co dziwić, bo jest to optymalne rozwiązanie nadające oszczędny wygląd, podkreślające kolory czy szczegóły frontów. Dzięki takiemu zastosowaniu nic nie zaburza porządku panującego we wnętrzu. Uzyskujemy poczucie ładu, gdyż tworzą złudne wrażenie jednolitej ściany. Doskonale sprawdzą się w otwartych kuchniach, gdzie jak wiemy, ważna jest spójność aranżacji i harmonijne przejście pomiędzy dwiema strefami (gotowania i wypoczynku). Ponadto są praktyczne. Można je łatwo otworzyć, zamknąć często bez użycia dłoni i w prosty sposób wyczyścić.

Kolorowe wyspy kuchenne

Jeżeli jesteśmy fanami intensywnych kolorów, to w 2022 roku stawiamy na eleganckie w formie, proste, ale wyraziste w barwie wyspy. Ten minitrend ożywi nasze monochromatyczne kuchnie. Wyspy to w dobie lockdown’u bardzo praktyczny mebel również do pracy zdalnej.

Podsumowanie

Podsumowując, nadchodzący rok przyniesie wiele inspirujących rozwiązań do naszych wnętrz. Zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Przewodni minimalizm przybiera nowe wcielenie. Nie będzie już jak kiedyś zimny i zachowawczy. Będziemy wyrażać siebie za pomocą kreatywnych i ciekawych dodatków, takich jak np. ozdobne naczynia, rośliny, oryginalne fronty czy uchwyty. Tworząc dzięki temu kuchnię, która się wyróżnia i charakteryzuje naszą osobowość. Rok 2022 pełen jest nowoczesności, świeżości, fantazji i stylowych eksperymentów. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno wielbiciele jasnych pasteli, jak i zwolennicy wyrazistych, mocnych tonów. Kuchnie w 2022 roku to pomieszczenia nieszablonowe tak jak ich właściciele. Z niecierpliwością czekamy na nowe newsy ze świata wnętrz i dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco Was o nich informować.

Poprzedni artykuł ERGONOMIA W KUCHNI - Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?
Następny artykuł Jakie frony wybrać - z uchwytami czy bez?

Napisz komentarz

Komentarze muszą być zatwierdzone przed publikacją

* Pola wymagane