Przejdź do treści

To, w którym miejscu w domu znajduje się kuchnia jest dyktowane wieloma czynnikami. Najlepiej jest przeanalizować optymalne rozmieszczenie pomieszczeń biorąc pod uwagę strony świata. Zasady aranżacyjne mówią, że kuchnię czy jadalnię najlepiej jest ulokować od strony północnej, północno-wschodniej albo północno-zachodniej. Wynika to z tego, że w kuchni wytwarza się dodatkowe ciepło w momencie przygotowywania posiłków, stąd nie musi być aż tak dogrzewane słońcem. Jest to też istotny aspekt dla przechowywania żywności, ponieważ dzięki takiemu ustawieniu nie będzie się ona tak szybko psuła. Lokalizację kuchni należy również dobierać z zasadą znajdowania się blisko wejścia do domu, by przejście z zakupami było jak najkrótsze. Wybierając kuchnie na wymiar w Opolu mamy możliwość podejmowania samodzielnych decyzji podążając za ogólnymi regułami w jej urządzaniu.

Kuchnia to także odpowiednie oświetlenie i przemyślane systemy

W kuchni nie można pominąć aspektu związanego z oświetleniem. Jest to bardzo ważny element często dekoracyjny, a w szczególności praktyczny. Decydując się na kuchnię na wymiar mamy możliwość zdecydowania, w których miejscach potrzebujemy punktów świetlnych oraz jakiego rodzaju powinny one być, a które mogą być mniej oświetlone.

Podobnie rzecz się ma z zastosowaniem wygodnych systemów, których na pierwszy rzut oka nie widać, ale mają ogromne znaczenie dla funkcjonalności całej kuchni. Na rynku występują różne systemy narożne takie jak Le Mans albo Magic Corner, organizery do szuflad, sortowniki odpadów czy szuflady pod zlewozmywak. To od nas zależy, na który system zdecydujemy się we własnej kuchni.