Przejdź do treści

Kuchenne trendy na rok 2023

Co będzie modne w kuchniach w 2023 roku?

Obserwując modę, można zauważyć, że lubi zataczać koło, ale też ciągle jest w stanie nas zaskoczyć! Rok 2023 również zapowiada się barwnie i kontrastowo, zarówno dobrze znane już rozwiązania, jak i zupełnie nowe będą gościć w naszych kuchniach. Przy wybieraniu tej idealnej dla siebie, będziemy mogli zaszaleć z kolorami, materiałami i wzorami, ponieważ tam również będzie dużo się działo i to dużo nowego! Puść z nami swoje wodze wyobraźni i zobacz trendy kuchenne szykujące się na 2023 rok!

Stawiamy na kolor!

Nie tylko wyraźne akcenty kolorystyczne będą modne w 2023 roku, ale również całe monochromatyczne zabudowy meblowe. Kolor w kuchni wygląda szykownie i nadaje jej charakteru, a wraz z odpowiednio dobranymi dodatkami robi naprawdę oszałamiającą robotę. Możemy postawić na leśne odcienie zieleni, róże oraz przygaszone granaty. Dobór koloru powinien zależeć przede wszystkim od tego, czy sprawia, że czujemy się dobrze w pomieszczeniu — ta kwestia wymaga jednak indywidualnej analizy, bo tutaj trendy nie będą najlepszym wyznacznikiem do podjęcia tej decyzji. W przypadku koloru dla całej kuchni, polecamy wybór bardziej przygaszonych, zmieszanych odcieni, więc jeżeli bardzo lubisz czerwony, ale uważasz, że będzie zbyt wyrazisty, to nie oznacza, że musisz z niego zrezygnować! Jako alternatywę polecamy Rustic Red, który ma w sobie nutę brązu i czerni i świetnie sprawdzi się w kuchni. Dobrym wyborem będzie również, użycie innego koloru na górnych, a innego na dolnych frontach, z jaśniejszym odcieniem u góry. Miękkie połączenia kolorów, takie jak szary z błękitem oraz beżowy z różowym, nadadzą kuchni przytulnego charakteru.

Rok kontrastów i niespodzianek!

Jeżeli wybierzesz do swojej kuchni wyraziste meble, to warto postawić na bardziej stonowany, naturalny kolor ścian. Takim kolorem może być ten ustanowiony przez markę farbiarską Akzo Nobel jako najmodniejszy kolor w nadchodzącym roku. Mowa tutaj o „Cudownym Beżu” oraz innych kolorach natury. Zespół pracujących nad wyborem ekspertów do podjęcia takiej decyzji badał trendy wzornicze, konsumenckie i społeczne, aby dojść do wniosku, że w centrum globalnych trendów znajduje się natura. Kolor ten jest wyrazem inspiracji, radości i równowagi we współczesnym świecie, a może również w Twojej kuchni...? Podczas wyboru koloru roku Pantone Color Institute poszedł jednak w całkiem inną stronę. Najmodniejszym według nich ma być „Viva Magenta”, który możemy określić jako kolor oscylujący pomiędzy czereśniową czerwienią, żurawinowym, rozjaśnionym bordo z lekką domieszką fuksji. W porównaniu do Cudownego Beżu jest to zupełnie szalony kolor. Jego śmiałość i żywiołowość zawierają w sobie poczucie nadziei, radości i pozytywnego nastawienia. Viva Magenta na pewno ożywi każdy projekt i doda mu optymizmu. 

Szach - MAT

Mat, mat i jeszcze raz mat! To on będzie królował w kuchniach w 2023 roku! Piękny i nowoczesny, dobrze prezentuje się zarówno na gładkich frontach, jak i tych z delikatnym frezem. Zdecydowanie doda kuchni elegancji i klasy. Tak modne wcześniej fronty laminowane, w tym roku odchodzą w cień. Jeżeli boisz się o to, czy w Twojej matowej kuchni będzie zostawać mnóstwo odcisków palców, to z radością możemy oświadczyć, że dzięki specjalnym powłokom (powierzchnie są zabezpieczone przed pozostawianiem nieestetycznych śladów) ten problem nie jest już taki kłopotliwy — czyszczenie powierzchni stało się bardzo proste. Jeżeli jednak marzy Ci się trochę błysku w kuchni, to polecamy położyć nacisk na dodatki! Srebrne lampy, złote lub miedziane uchwyty, a nawet błyszcząca mozaika — wszystkie te rozwiązania będą pięknie podkreślać matowe wykończenie.

Na (kuchenną) przyszłość

Urządzanie kuchni to długi proces, który wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, zanim dojdzie się do upragnionego celu. Właśnie z tego powodu warto przed rozpoczęciem planowania kuchni poświęcić czas na zebranie niezbędnych informacji i poszukać inspiracji, które sprawią, że serce i oczy zawołają zgodnie „to jest to!". Trendy i moda bywają zmienne, dlatego ważne jest „filtrowanie” tego, co jest polecane przez zapytanie siebie: „czy widzę w tym odzwierciedlenie swojego stylu, swojej estetyki?". Nasi projektanci w IZI Kuchnie służą pomocą w sprawach technicznych, udzielą wszelkich informacji potrzebnych do zaplanowanie pięknej i funkcjonalnej kuchni, a galeria ze zdjęciami naszych realizacji niech posłuży za przydatną inspirację, w której można odnaleźć cząstkę siebie. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie projektowe pod nr tel.: 500 100 990 lub na www.izikuchnie.pl.

Następny artykuł 10 najczęstszych błędów przy projektowaniu kuchni

Napisz komentarz

Komentarze muszą być zatwierdzone przed publikacją

* Pola wymagane