Przejdź do treści

Projektowanie kuchni to czynność wymagająca dostosowania się do danej przestrzeni oraz do wymagań jej domowników. To decyzje dotyczące lokalizacji kuchni, układu szafek, ilości i rozmieszczenia sprzętów typu AGD, biorąc pod uwagę odpowiednie odległości. Ma to znaczenie dla późniejszego poczucia komfortu i poruszania się po kuchni. Pewne jest, że kupując meble kuchenne pod wymiar w Poznaniu będziemy się cieszyć funkcjonalnym i wygodnym wnętrzem przez wiele lat, a może nawet dekad.

Kuchnia na wymiar z możliwością pełnej zabudowy

W kuchniach, w których nie ma zbyt dużego metrażu zwykle na wagę złota jest każde miejsce do przechowywania, gdyż jest to miejsce, w którym znajduje się ogromna ilość różnych przedmiotów. Świetnym rozwiązaniem w tego typu wnętrzach jest wysoka zabudowa szafek górnych, najczęściej aż po sam sufit. Dzięki temu mieszkańcy mogą się cieszyć sporą ilością wolnej przestrzeni.

Ponadto domownicy w trakcie projektowania własnej kuchni mogą wybrać odpowiedni rodzaj szafek górnych. Na rynku występuje kilka gatunków. Występują tradycyjnie otwierane szafki z półkami, przeszklone witryny albo poziome, szerokie klapy. Kuchnia pod wymiar pozwala na wybór takich szafek, które najbardziej dopasowane są do preferowanego stylu i własnych upodobań.